• 23 Marca 2018

Turniej poezji mówionej i śpiewanej "Łagodne Klimaty"

„Dopóki nie poczujesz się nieszczęśliwy,
  Nie rodzi się w Tobie poezja”.

Tadeusz Różewicz

  23 marca w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury „Strzelnica” odbył się XXI Turniej Poezji Mówionej i śpiewanej „Łagodne Klimaty”.
  Mieszkańcy naszego Domu z wielkim zainteresowaniem obserwowali zmagania młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzi wykonawcy przedstawiali utwory Różewicza, Szymborskiej, Herberta i wielu innych wybitnych poetów. Poziom artystyczny młodych wykonawców był bardzo wysoki. Dla jury było to niemałe wyzwanie… Z trzydziestu ośmiu występujących osób wybrać najlepszego kandydata. Młodzież swoją recytacją i pięknym śpiewem wprowadziła nas w zadumę i refleksję. Nasze zmysły ukoiła gra na skrzypcach, gitarze...
  Po zakończeniu występów konkursowych zagrał dla nas gość specjalny - zespół „Biała Ćma” z Zielnej Góry.
  To artystyczne wydarzenie, długo w naszej pamięci pozostanie, dlatego
  dziękujemy z całego serca organizatorom, za możliwość uczestnictwa w nim.

Zobacz galerię zdjęć

Magdalena Gierłowska
 • 17 Marca 2018

Idźcie i głoście

  Każdego roku wszystkie placówki prowadzone przez nasze Zgromadzenie dają świadectwo realizacji misji dzielenia się Wiarą. Misji, którą powierzył nam Założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek RM, Święty Zygmunt Feliński.
  W tym roku związany z powyższą kwestią konkurs zatytułowany był „Idźcie i głoście”
  Nasz Zespół Domów Pomocy Społecznej zaprezentował jako swoje świadectwo, reportaż z IX Pikniku Rodzinnego. Myślą przewodnią tego pikniku było hasło: „Weźcie z tego miejsca Bożą radość: Idźcie i głoście”
  Wyłoniona przez organizatorów komisja konkursowa w osobach Siostry Danieli Zemla i Siostry Teresy Maciejewskiej, pod przewodnictwem Matki Generalnej Janiny Kierstan, ogłosiła wyniki na tradycyjnym, corocznym spotkaniu z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Spotkaniu, w którym wraz z Matkami Prowincjalnymi, Przełożonymi i wieloma Siostrami Zgromadzenia, udział wziął Biskup Romuald Kamiński - Ordynariusz Warszawsko-Praski.
  Z ogromną radością pragniemy podzielić się wiadomością, że nasz reportaż spotkał się z wielkim uznaniem. Otrzymaliśmy podziękowanie i pochwałę za zorganizowanie imprezy, która jest dla Mieszkańców oraz i ich rodzin radosnym, dostarczającym wielu wzruszających chwil przeżyciem. Sama umiejętność przedstawienia działalności na rzecz ludzi powierzonych naszej opiece, w oczach jury była trudnym, ale dobrze wykonanym zadaniem.
  Uwaga komisji konkursowej skupiła się też na wkładzie organizacyjnym Dyrekcji i Personelu Domu, który przy „dużej i zróżnicowanej liczbie uczestników” był niewątpliwie wyzwaniem na wielką skalę.

Zobacz galerię zdjęć

S. Barbara Borowiak
 • 23 Lutego 2018

Noworoczne spotkanie z lokalnymi liderami

  Tak niedawno rozpoczęliśmy nowy rok. Rok szczególny dla naszej społeczności, bowiem minie wkrótce 910 lat od założenia Grodu i 670 lat Miasta - Wieleń.
  Władze miasta z Panią Burmistrz na czele przygotowują z tej okazji różnego rodzaju uroczystości i spotkania, które uświetnią te piękne rocznice.
  Dyrektor ZDPS. RM Siostra Ewa Pollus wraz z Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Św. Zygmunta Felińskiego, Siostrą Barbarą Borowiak, otrzymały zaproszenie na noworoczne spotkanie z lokalnymi liderami, współpracującymi z Samorządem Gminy Wieleń oraz przedstawicielami Starostwa Powiatowego. Odbyło się ono 23 lutego w Hali sportowo-widowiskowej w Wieleniu.
  Spotkanie rozpoczęło się noworocznym wystąpieniem Pani Elżbiety Rybarczyk, a po nim wręczono nagrody Burmistrza Wielenia w dziedzinie społeczno -gospodarczej, kultury fizycznej i turystyki oraz kultury.
  Siostra Ewa Pollus otrzymała z rąk Pani Burmistrz list gratulacyjny i podziękowania za współpracę oraz działalność na rzecz naszej małej społeczności.
  Spotkanie zakończył Koncert Noworoczny.

S. Barbara Borowiak
 • 13 Lutego 2018

Ostatki

  13 lutego Mieszkańcy Wojciechówki kolejny raz uczestniczyli w zabawie karnawałowej zwanej tradycyjnie „ostatkami”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i wszyscy się znakomicie bawili.
  Świętowanie rozpoczęto wspólną kawą i ciastkiem, a później każdy, kto tylko mógł, ruszył do tańca.
  Było też pole do popisu dla tych, którzy pragnęli przedstawić swoje umiejętności wokalne czy taneczne. Bawili się wszyscy aż do kolacji, którą po skocznych pląsach, ze smakiem zjedli.
  Jesteśmy wdzięczni Siostrze Łucji za zorganizowanie nam tak miłego popołudnia i z całego serca jej za to dziękujemy.
  Pożegnaliśmy tym samym karnawałowe szaleństwa, a teraz zaczynamy czas zadumy i refleksji…

  Mieszkańcy i Pracownicy Wojciechówki

Paulina Mania
 • 8 Lutego 2018

Słodkie biesiadowanie w „tłusty czwartek”

  Czwartek 8 lutego, to w tym roku tradycyjny „tłusty czwartek” W godzinach przedpołudniowych Siostra Dyrektor zaprosiła Mieszkańców Domu na wspólne - z tej właśnie okazji - biesiadowanie w głównej świetlicy Domu. Mieszkańcy nie zawiedli i licznie przybyli na spotkanie. Miła i serdeczna atmosfera towarzyszyła „pączkowej uczcie” Przy wspólnej kawie i różnych innych ciasteczkach, czas niezwykle szybko upływał i jak zwykle rozmowom i przekomarzaniom się wzajemnym nie było końca.
  Wszystko umilała skoczna muzyka - min. w rytmach disco polo, która poderwała biesiadników do tańca, a także zachęciła do śpiewania znanych utworów.
  Czwartkowe spotkanie zakończyło okres zabaw karnawałowych w naszym Domu. Nastał czas przygotowań do Wielkiego Postu - do zadumy, refleksji i oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa.

Katarzyna Kubiak
 • 26 Stycznia 2018

73. rocznica wyzwolenia miasta Wieleń

  „Ludzie ludziom zgotowali ten los”

  W południe - 26 stycznia 2018 roku, mieszkańcy Wielenia usłyszeli wycie syreny. Oznajmiała ona rozpoczęcie lokalnych obchodów uroczystości, zorganizowanych w przeddzień 73 rocznicy wyzwolenia miasta Wielenia. Uczestniczyły w nich liczne delegacje z różnych placówek naszego miasta, w tym również delegacja z naszego Domu.
  Obchody rozpoczął Zastępca Burmistrza Wielenia, Pan Jan Graczyk, który powitał zebranych słowami: "Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają ważną datę 27 stycznia 1945 roku, szczególnie delegacjom, które tak licznie przybyły na spotkanie z okazji 73 rocznicy wyzwolenia Wielenia".
  Podniosła uroczystość - zgodnie z lokalną tradycją - odbyła się przed Tablicą Pamięci, przed którą zostały złożone wiązanki kwiatów. Oddano tym hołd wszystkim bohaterom wojennym, zachowując pamięć o wielu, ofiarach faszyzmu i stalinizmu - także tych bezimiennych.
  Data wyzwolenia naszego miasta, to też data wyzwolenia obozu śmierci w Oświęcimiu - oby ten najstraszniejszy rozdział w historii ludzkości już nigdy, nigdzie się nie powtórzył.

Zobacz galerię zdjęć

Magdalena Łukomska Korniewicz
 • 23 Stycznia 2018

Zatrzymać młodość …

  W minionym – 2017, roku udało się zebrać Stowarzyszeniu „Przyjaciół Św. Zygmunta Felińskiego” pieniądze na pierwszy etap budowy ”Siłowni pod chmurką”. Już od początku stycznia, Seniorzy ZDPS.RM pod opieką trenera Michała, testują urządzenia zamontowane na siłowni. Patrząc na radość Seniorów w trakcie tych ćwiczeń, nabieramy odwagi, aby w tym roku po raz kolejny prosić o przekazanie 1 % podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Faktem jest, że najlepszym sposobem na zachowanie sprawności w każdej sferze życia są ćwiczenia. Apelujemy zatem o przyłączenie się do nas i wsparcie naszego przedsięwzięcia, w celu szczęśliwego dokończenia budowy siłowni. Tylko dzięki waszej pomocy będziemy mogli „zatrzymać młodość Seniorów”.

  Bóg zapłać.
  Dyrektor ZDPS.RM
  S. Ewa Pollus

Zobacz galerię zdjęć

S. Ewa Pollus
 • 22 Stycznia 2018

Spotkanie integracyjne w "Strzelnicy"

  W Dębogórze ma miejsce zimowisko osób umysłowo niepełnosprawnych z Warszawy - członków Stowarzyszenia „ DOBRA WOLA ”. Stowarzyszenie to jest organizacją pozarządową, utworzoną na rzecz osób upośledzonych umysłowo lub fizycznie, które organizuje wypoczynek dla dzieci niepełnosprawnych zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.
  22 stycznia Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu gościł w swoich progach uczestników wspomnianego wyżej zimowiska.
  W spotkaniu w wieleńskiej „Strzelnicy” udział wzięli również Mieszkańcy Zespołu Domów Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Wieleniu oraz wolontariusze z Zespołu Szkół w Wieleniu.
  Na początek, dzieci z Gminnego Przedszkola w Wieleniu przy ul. Sosnowej, pod bacznym okiem wychowawczyni - Pani Lucyny Sobków - przedstawiły jasełka. Następnie rozpoczęła się integracyjna zabawa taneczna, podczas której można było się posilić przyniesionymi przez Mieszkańców naszego Domu, pysznymi rogalikami „prosto z pieca”.
  Rozstaliśmy się w sympatycznej atmosferze i z nadzieją, że to spotkanie było pierwszym z wielu, które jeszcze przed nami.
  Szczególne podziękowania składamy Pani Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury - Alicji Adamczyk. Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że Pani Alicja jest wspaniałą organizatorką imprez na terenie naszej gminy i każde spotkanie przygotowane pod jej kierownictwem, kończy się sukcesem.

Zobacz galerię zdjęć

Magdalena Łukomska-Korniewicz
 • 16 Stycznia 2018

Człowiek żyje, aby służyć

  Dzisiaj w naszym Domu został otwarty jeden z czterech etapów „siłowni pod chmurką”. Seniorzy Zespołu Domów Pomocy Społecznej serdecznie dziękują Stowarzyszeniu „Przyjaciół Św. Zygmunta Felińskiego” za urządzenia, które zostały zakupione dzięki hojności ofiarodawców.
  Mili Państwo, bez Was, a także bez Waszej szczodrości z pewnością byłoby to niemożliwe. Wszystkim wspaniałym ofiarodawcom bardzo dziękuję w imieniu swoim, a także w imieniu Seniorów.

  Bóg zapłać.
  Dyrektor ZDPS.RM
  S. Ewa Pollus

Zobacz galerię zdjęć

S. Ewa Pollus
 • 22 Marca 2018

Jajo jest symbolem nadziei

  Jajo - symbol nadziei, nowego życia, początku czegoś nowego, a przede wszystkim symbolem Świąt Wielkiej Nocy.
  22 marca 2018 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Wieleniu odbył się Gminny Konkurs Plastyczny na najpiękniejsze jajo Wielkanocne. Celem konkursu było upowszechnienie tradycji Świąt Wielkanocnych, a przy tym poznanie różnorodnych technik plastycznych w zdobieniu jaj. Ważnym aspektem imprezy jest też wymiana doświadczeń między placówkami biorącymi udział w konkursie.
  Mieszkańcy gminy Wieleń zgłosili 270 wykonanych przez siebie prac. Uczestnikami konkursu były osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież oraz dorośli. Z tego względu konkurs podzielony został na różne kategorie wiekowe.
  W skład komisji weszli : P. Alicja Adamczyk, P. Urszula Baranowicz oraz P. Marek Doczekalski. Nagrody za najlepiej wykonane prace wręczała Burmistrz Wielenia P. Elżbieta Rybarczyk.
  Nasi Mieszkańcy za zbiorową pracę zajęli II miejsce w kategorii dorośli.
  Wszystkim uczestnikom konkurs dostarczył wiele wrażeń - wykonane prace były niezwykłe i wszystkie po prostu piękne.

Zdjęcie: M-GOK Wieleń

Michał Murek
 • 5 Marca 2018

Rekolekcje Wielkopostne

  Wielki Post, to okres dla wierzących w Boga najważniejszy okres w roku. Podejmujemy postanowienia o zmianie sposobu życia - zasad jakie nim kierują. Staramy się zmienić swoje postępowanie codzienne i „od święta” - 40 dni może zmienić całe nasze życie, tylko od nas zależy czy na to pozwolimy Bogu i sobie.
  Nasza Wspólnota kolejny raz otworzyła swoje serca i umysły, dała sobie szansę na to, by czas ten przeżyć jak najlepiej i jak najgłębiej. Od 25 do 28 lutego Siostry, Mieszkańcy, pracownicy jak i parafianie z miasta wzięli udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, które prowadził przyjaciel naszego Domu - Ojciec Grzegorz z Zakonu Misjonarzy Oblatów w Poznaniu.
  Ojciec Grzegorz podzielił się z nami tym, co ma najlepsze i najpiękniejsze w swoim życiu. Opowiadał o rzeczy wydawało by się powszechnej, a jednak dla każdego z nas wciąż tajemniczej, nieodgadnionej i wciąż tak bardzo niedocenionej i nieosiągalnej - o Miłości Bożej.
  Przypowieści Biblijne, opowieści z życia wzięte i słowa płynące prosto z serca. Pełne entuzjazmu nauki przepełnione radością, gromkimi brawami. Słowa Ojca Rekolekcjonisty umocniły każdego z nas - nawet tego najsłabszego – utwierdziły w tym, że Bóg nas kocha, i że to Jemu powinniśmy powierzyć całe nasze życie, szczęście, radość, swój ból i chorobę. On oddał za nas i dla nas Swojego Syna Jezusa Chrystusa, a my pragniemy oddać Mu to co najlepsze w naszym życiu i dzielić się wszystkim ,co mamy.
  Dla Boga nie jest ważne to czy jesteśmy piękni i młodzi, czy jesteśmy chorzy, czy mamy wady - dla Niego ważne jest to, że jesteśmy Jego dziećmi. Ojciec Grzegorz upewnił nas w przekonaniu, że Stworzyciel nas zna, zna każdego po imieniu i o nikim nie zapomina, bo kocha nas i chce dla nas tylko dobra.
  Czasem wydaje nam się, że jest inaczej, ale to Bóg wie jaki jest cel Jego działań i wie, że w dniu ostatecznym będziemy szczęśliwi u Jego boku.
  Hasło roku liturgicznego to: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Po przeżytych rekolekcjach i my możemy powiedzieć, że jesteśmy napełnieni nie tylko pięknymi Darami
  Ducha Świętego, ale również czystą Miłością, Wiarą i Nadzieją, którą pragniemy zachować na zawsze.
  Pełni nowych sił stawimy czoła nadchodzącym wydarzeniom i sytuacjom w naszym życiu i jak podczas nauk z Ojcem Grzegorzem będziemy wołać:

„ Kocham Jezusa…
  Służę Jezusowi…
  Jemu jestem wdzięczny…
  bo On mym Dobrem ,
  Radością,
  Szczęściem i Miłością”


  Dziękujemy Duchowi Świętemu za Jego dary, za wszechogarniającą Miłość Stworzyciela naszego, a Ojcu Grzegorzowi za nauki, które na długo pozostaną w naszych sercach i pamięci.

Zobacz galerię zdjęć

Martyna Marczak
 • 14 Lutego 2018

Nawróć swoje serce…

  Włączmy nasze ludzkie miłości w tę jedną, jedyną miłość - Bożą. Inaczej z naszych ludzkich miłości zostanie tylko popiół…

Dyrektor ZDPS.RM
S. Ewa Pollus

S. Ewa Pollus
 • 11 Lutego 2018

Światowy Dzień Chorego

  11 lutego - w dzień wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, w Kościele powszechnym 26 już raz, obchodzono Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek w ogłoszonym z tej okazji orędziu, zwraca uwagę na Maryję, która jest symbolem pełnej czułości i wytrwałości opieki nad cierpiącymi. Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Chorego są słowa, które Jezus kieruje z krzyża do swojej Matki Maryi i do stojącego obok Niej Jana: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).    
  W niedzielne przedpołudnie - z tej właśnie okazji - w kaplicy naszego Domu odbyła się uroczysta Msza Święta. Przewodniczył jej Ojciec Hieronim z Ojcem Grzegorzem, który wygłosił homilię. Udział w Mszy wzięli parafianie wieleńscy oraz licznie zgromadzeni Mieszkańcy naszego Domu. Zaangażowali się oni w oprawę Mszy Św. czytając Słowo Boże, Modlitwę Wiernych, a także przynosząc do Stołu Bożego dary w postaci światła, owoców, kwiatów oraz chleba i wina. Podczas Mszy Św. Ojcowie udzielili wszystkim uczestnikom eucharystii Sakramentu Namaszczenia Chorych.    
  Tę niecodzienną Ofiarę Ołtarza zakończyło uroczyste błogosławieństwo udzielone zgromadzonym.
  Wszystkim tym, którzy nie mogli przybyć do kaplicy, Ojcowie błogosławili w ich pokojach.

Zobacz galerię zdjęć

Magdalena Łukomska Korniewicz
 • 8 Lutego 2018

Tłusty Czwartek

  Jak tradycja stara każe
w domu, sklepie, biurze, barze.
Wszędzie pączek dziś króluje,
każdy chętnie go smakuje.
Z dżemem, z cukrem, z wisienkami
wszędzie pączek dzisiaj z nami.
Dziś kalorii nikt nie liczy,
wszędzie moc pysznych słodyczy.
W Tłusty Czwartek przez dzień cały
-słodkim królem pączek mały!

Dyrekcja Zespołu Domów
 • 31 Stycznia 2018

Bal Przebierańców

  Karnawał, to czas tradycyjnie przepełniony muzyką i zabawą, a ważnym jego elementem są bale przebierańców. Mimo corocznej tradycji jest to wydarzenie niezwykłe i często wyczekiwane z niecierpliwością - jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, młodzież… Osoby starsze jednak nie są tu wyjątkiem - też lubią i potrafią się bawić, a także przebierać. Wiadomo, że tego typu wydarzenia integrują ich uczestników. Wspólne zabawy, gry - to chwile, które na długo zostaną w pamięci ich uczestników.
  Bal Przebierańców, który odbył się 31 stycznia 2018 r. w głównej świetlicy naszego Domu, to odskocznia od codzienności, tak dla naszych Mieszkańców, jak i zaproszonych z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chopina w Wieleniu gości.
  Przystrojona balonami, kolorowymi światłami oraz serpentynami świetlica, była idealnym miejscem do zabawy. Można tam było spotkać min. anioła, strażaka, pracownika budowy, klauna, kota, pielęgniarkę i wiele jeszcze innych postaci, w jakie wcielili się i goście i nasi Mieszkańcy. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich, a już o rozpoznaniu ich nie było mowy !
  Piękna muzyka oraz miła atmosfera to zasługa Pana Damiana Wachowiaka, który kolejny raz uświetniał nasz bal.
  Na parkiecie ciągle wirował roztańczony tłum, a stracone podczas pląsów kalorie, można było uzupełniać serwowanym podczas przerw pysznym ciastem, cukierkami oraz innymi słodkościami. Tradycją balu są też nagrody za pomysłowość i trud włożony w przebrania. Rodzaj nagrody każdy mógł wybrać sam, co sprawiło wszystkim ogromną radość.
  Późnym wieczorem zadowoleni i uśmiechnięci Mieszkańcy rozeszli się do swoich domów, gdzie mogli odpocząć po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu.

Zobacz galerię zdjęć

Michał Murek
 • 24 Stycznia 2018

Dzień Babci i Dziadka

  Babcia i Dziadek - to słowa, które każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają, wspierają, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie.
  24 stycznia z okazji tego pięknego święta zawitali do naszego Domu z programem artystycznym, uczniowie szkoły Podstawowej nr 2 w Wieleniu oraz ostatniej klasy Gimnazjum
  Młodzież bardzo przeżywała występ, ale pod czujnym okiem opiekunów recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli i składali życzenia. W wyjątkowej atmosferze młodzi artyści wspaniale odegrali swoje role. Mieszkańcy gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejedna łezka zakręciła się w oczach naszych Mieszkańców. Po części artystycznej młodzież wręczyła naszym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Dziękując z kolei za przeżycia, jakich nam dostarczyli - wręczyliśmy dzieciom słodkie podziękowania.
  Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość - uśmiech, radość i dumy na twarzach widzów. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków wyrażały rangę takich spotkań i wspólnie spędzonych chwil. Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci tak dzieci, jak babć i dziadków!
  Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Pani Iwony Stochaj i Księdza Grzegorza Grabowskiego. Dziękujemy za Waszą życzliwość, serdeczność i pamięć o Mieszkańcach naszego Domu.

Zobacz galerię zdjęć

Iwona Zagozdon - Szmyt
 • 22 Stycznia 2018

Zabawa karnawałowa - Dzieci Kwiaty

  Karnawał to czas bali przebierańców, tańców, zabaw … Mieszkańcy naszego Domu otrzymali zaproszenie od zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej, na bal karnawałowy. Bal, zatytułowany Dzieci Kwiaty.
  W czwartkowe popołudnie, zatem, powędrowali na zabawę ubrani w stroje z lat sześćdziesiątych. Byli tam również goście z innych Domów: Gębic, Nowej Wsi i Trzcianki.
  Pięknie udekorowana sala przeniosła wszystkich w klimat lat tych właśnie 60-tych lat. Na parkiecie wirowały pary w strojach charakterystycznych dla Dzieci Kwiatów. Tańce, to wspaniała okazja do utraty kalorii, zatem w przerwach między nimi, każdy częstował się pysznym plackiem i owocami.
  Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo, bardzo zadowoleni. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci, a już teraz czekamy z ogromną niecierpliwością na bal karnawałowy w naszym Domu.

Agnieszka Nadlewska
 • 18 Stycznia 2018

Wspólne kolędowanie

  „…A nadzieja znów wstąpi w nas,
  Nieobecnych pojawią się cienie.
  Uwierzyli kolejny raz,
  W jeszcze jedno Boże Narodzenie…”

  Radosny czas Bożego Narodzenia dobiegł wprawdzie końca, jednak w nas wciąż jeszcze pozostały echa, tak niedawno śpiewanych kolęd. . .
  Jeszcze dekoracje świąteczne, lśniące choinki, stajenki betlejemskie, ale już nadszedł zwyczajny, szary dzień.
  W niedzielę jednak, za sprawą członków chóru „Harmonia” z Parafii Św. Rocha z Księdzem Wikariuszem Grzegorzem na czele, raz jeszcze mieliśmy okazję do wspólnego śpiewania tych najpiękniejszych na świecie polskich kolęd.
  Jesteśmy bardzo wdzięczni za wzruszające chwile i za te łezki w oku, które na pewno ktoś przyglądający się z boku - mógł zauważyć …
  Tak chór, jak i zgromadzeni w kaplicy, zjednoczyli się w modlitwie i wspólnym śpiewie.
  Zacytowane na początku słowa kolędy, przywołały wspomnienie osób bliskich sercu, których nie ma wśród nas od dawna, a może dla kogoś było to pierwsze Boże Narodzenie „z pustym miejscem przy stole…”

Zobacz galerię zdjęć

S. Ewa Pollus
 • 4 Stycznia 2018

Hej Kolęda, Kolęda!

  Nie da się ukryć, że Święta Bożego Narodzenia już za nami, lecz kolęda nadal w duszy gra. Nadszedł styczeń - czas radosnego kolędowania.   W czwartek - 4 stycznia spotkaliśmy się z Mieszkańcami, aby jeszcze w radosnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia śpiewać nasze piękne kolędy. Spotkaniu towarzyszyła ciepła i serdeczna atmosfera. Wspólnie spędzone chwile wniosły w nasze życie radość i miłości. Były to również chwile tęsknoty i zadumy. . .   Wszyscy zgodnie twierdzimy, że czas wypełniony kolędą , to piękny czas.

Katarzyna Kubiak