• 6 Marca 2020
  • 20 Lutego 2020

Karnawałowy Bal Przebierańców


  Kończy się karnawał i nadszedł długo oczekiwany dzień zwany „tłustym czwartkiem”. Od godzin porannych wśród naszych Mieszkańców można było zauważyć niezwykłe poruszenie, bowiem po południu odbędzie się Bal Przebierańców. W głównej świetlicy również rozpoczęły się przygotowania do tak ważnego wydarzenia. Gorączkową atmosferę podsycał rozchodzący się w powietrzu zapach świeżo pieczonych pączków.
  Punktualnie o godzinie 13,30 nasi Mieszkańcy zawitali do świetlicy.
  W wyśmienitym towarzystwie można było spotkać między innymi: damę z Japonii - kraju kwitnącej wiśni, czarodzieja, pirata, lekarza oraz mnóstwo postaci z różnych bajek.
  Każdy z uczestników zabawy został obdarowany drobnym upominkiem - była to nagroda za czas i serce włożone w przygotowanie swojego stroju.
  Tłusty czwartek, to dzień szczególny, dzień w którym nie liczymy kalorii. Takim trochę usprawiedliwieniem tej nieograniczonej konsumpcji są skoczne tańce, podczas których nieco równoważy się energia pochłonięta w zjedzonych pączkach.
  Pragniemy tą drogą podziękować serdecznie za wspaniały poczęstunek, za słodycze, które królowały na stole biesiadnym i za trud włożony w ich przygotowanie.
  W godzinach wieczornych wszyscy roześmiani, radośni i tak zwyczajnie szczęśliwi, choć na pewno niektórzy bardzo zmęczeni, udali się do swoich łóżek. Niewiadomo jednak, czy ogrom przeżytych wrażeń pozwolił wszystkim szybko zasnąć.

Zobacz galerię zdjęć

Katarzyna Kubiak
  • 10 Lutego 2020

Dziękujemy

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”

  Jan Paweł II

  Szanowni Państwo
  Drodzy Przyjaciele

  W życiu wystarczy czasem jedno szczere słowo, aby stało się ono błogosławieństwem.
  Raz jeszcze pragniemy z serca podziękować za wspólnie spędzone chwile, ale szczególnie za to, że nasze sprawy są sprawami Waszymi. Za Państwa ogromne i serdeczne zaangażowanie w nasze dzieło, za zrozumienie …
  Dziękujemy wszystkim, którym obojętnym nie jest los osób niesprawnych, chorych, ubogich i którzy w jakikolwiek sposób starają się ten los poprawić. Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie.
  Życzymy, aby Dobry Bóg błogosławił każdy Wasz dzień, darzył dobrym zdrowiem i nieustannie wynagradzał ogromną wolę czynienia dobra potrzebującym.

  S. Barbara Borowiak - Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Św. Zygmunta Felińskiego
  S. Ewa Pollus – Dyrektor ZDPS RM

S. Barbara Borowiak i S. Ewa Pollus
  • 23 Stycznia 2020

Zabawa karnawałowa

  23 stycznia, korzystając z zaproszenia Mieszkańców i personelu sąsiedniego Domu Pomocy Społecznej, udałyśmy się z kilkoma Mieszkankami na karnawałową zabawę. Przygotowania trwały od samego rana - stroje, makijaże, fryzury …. Wszystko musiało błyszczeć .
  Na powitanie każdy gość otrzymał kolorowy balonik, co sprawiło, że sala zaczęła się mienić pięknymi barwami.
  Wesołe rytmy porwały wszystkich na parkiet - odbył się nawet konkurs tańca, którego jedną z laureatek została nasza Mieszkanka.
  Tańce, konkursy, wspólne zabawy, a po nich wspaniały poczęstunek, który zregenerował siły uczestników balu - dziękujemy. Dziękujemy za kolejne już zaproszenie i z niecierpliwością oczekujemy na następny bal - może tym razem w naszym Domu?
  Zachęcamy zatem do twórczej inwencji, bo przecież karnawał trwa, a czas niestety bardzo szybko umyka i miło będzie znów się spotkać. A jakie będą pomysły ? Wkrótce wszystko się okaże.

Beata Marciniak
  • 15 Stycznia 2020

Karnawałowy czas

  15 stycznia … Od wczesnych godzin porannych wśród Mieszkanek domu ,,Wojciechówka” rozpoczęło się niezwykłe poruszenie. Pierwsza w tym roku zabawa karnawałowa tuż, tuż. Już tylko chwile dzielą od tak radosnego wydarzenia, zatem gorączkowe przygotowania w pełni . Odświętne stroje, makijaże, wygodne, ale też świąteczne obuwie - wszystko to wymaga czasu, a tu początek imprezy o godzinie 13,30. Sala błyskawicznie zapełniła się po brzegi spragnionymi dobrej zabawy. Wzajemne rozmowy, ale szczególnie tańce, bo parkiet wciąż był zajęty, stworzyły atmosferę ogromnej radości. Siostra Łucja przygotowała smaczne pączusie i wiele innych słodyczy oraz owoce i napoje, którymi w krótkich przerwach między tańcami raczyli się wszyscy uczestnicy. Zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi, wrócili wieczorem do swoich pokoi, planując jednocześnie kolejny taki bal.
  Pragniemy tą drogą serdecznie podziękować Siostrze Łucji za zorganizowanie tak miłego popołudnia i wspaniałej zabawy.

Elżbieta Graś
  • 11 Marca 2020

Rekolekcje Wielkopostne

  Od 9 do 11 marca odbyły się w naszym Domu rekolekcje wielkopostne dla Mieszkańców, które prowadził Ojciec Leon z Krymu.
  Rekolekcje - okres odnowy duchowej, czas zadumy i przemyśleń - zwłaszcza w tak szczególnym okresie, jakim jest Wielki Post, to czas piękny….. Każdy z nas potrzebuje chwili na refleksję, czasem i ocenę swojego postępowania, zatem rekolekcje, to niebywała okazja ku temu.
  Tradycje religijne w naszym Domu są szczególnie ważne, bo przecież osobom chorym i w podeszłym już wieku, wiara daje niezwykłe wsparcie i nadzieję. W tym czasie odnowy, każdy, kto tylko tego pragnął, miał kolejną okazję przystąpienia do Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii Świętej.
  Podczas Mszy Świętej kończącej rekolekcje, nasze Mieszkanki - Pani Małgosia i Pani Basia - podziękowały w imieniu całej społeczności Domu Ojcu Leonowi, za jego obecność wśród nas i za Słowo Boże, które każdego dnia do nas kierował.

Zobacz galerię zdjęć

Beata Marciniak
  • 3 Marca 2020

Wielki Post

„Wielki Post jest czasem prawdy.
  Zaiste, wezwany przez Kościół do modlitwy, pokuty i postu, do wewnętrznego
  i zewnętrznego ogołocenia z siebie chrześcijanin,
  staje przed Bogiem i uznaje się za tego,
  kim jest, odkrywa siebie na nowo.”


  Jan Paweł II

  Pamiętaj, człowieku, że „prochem jesteś i w proch się obrócisz”.
  Jakże często staramy się o tym zapomnieć… Pęd codzienności, planowanie ziemskiego jutra, które być może wcale nie nadejdzie, często nie pozwala nam zadbać o to, co najważniejsze.
  A przecież pochodzimy od Boga i wracamy do Boga z perspektywą zmartwychwstania …

  Starajmy się więc w tym szczególnym okresie Wielkiego Postu codziennie swoim postępowaniem dokładać cegiełkę do budowy już tu na ziemi, tego najważniejszego Domu, Domu w którym „łzy nie płyną i wszystkie troski przeminą”

  Szczęść Boże
  S. Ewa Pollus

S. Ewa Pollus
  • 11 Lutego 2020

28. Światowy Dzień Chorego

«Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
  którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
  a Ja was pokrzepię»
(Mt 11,28)

  Na przypadający 11 lutego Światowy Dzień Chorego, Papież Franciszek w swoim Orędziu z tej okazji napisał: „Chrystus nie dał nam recept, ale swoją męką, śmiercią i zmartwychwstaniem uwalnia nas od ucisku zła”.
  Jan Paweł II, pragnąc zwrócić uwagę świata na problem chorych, którzy potrzebują wsparcia i modlitwy, ustanowił Światowy Dzień Chorego, wybierając na to święto dzień szczególny - dzień Objawień Matki Bożej z Lourdes. Celem corocznych obchodów tego dnia, jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, dostrzeżenie ich potrzeb, ale również zauważenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca im towarzyszą.
  Z tej pięknej okazji, w Kaplicy naszego Domu odbyła się uroczysta Msza Święta. Przewodniczył jej Ksiądz Marek - Proboszcz Parafii Wieleńskiej zaś Współkoncelebransami byli Ojcowie Franciszkanie z Wronek oraz Kapelan naszego Domu. Licznie zgromadzeni Mieszkańcy zaangażowali się w oprawę Mszy Św. czytając Słowo Boże, Modlitwę Wiernych, a także przynosząc do Stołu Bożego dary w postaci światła, owoców, kwiatów oraz chleba i wina. Podczas Mszy Św. Ojcowie udzielili
  wszystkim uczestnikom Eucharystii Sakramentu Namaszczenia Chorych.    
  Tę niezwykłą Ofiarę Ołtarza zakończyło uroczyste błogosławieństwo udzielone zgromadzonym w kaplicy, a wszystkim Mieszkańcom, którzy z różnych względów musieli pozostać na oddziałach, takiego błogosławieństwa udzieli Ojcowie Franciszkanie, odwiedzając każdy pokój.

Zobacz galerię zdjęć

Iwona Zagozdon - Szmyt
  • 30 Stycznia 2020

XVII Bal karnawałowy w Szamotułach

  Dom Dziennego Pobytu w Szamotułach przy współudziale Studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szamotulskiego Ośrodka Kultury, zorganizował w minioną środę XVII Bal Karnawałowy, na który zostali zaproszeni również nasi Mieszkańcy. W imprezie uczestniczyli też seniorzy z Szamotuł, a także Powiatu oraz Regionu Szamotulskiego.
  Miła atmosfera, wspólna zabawa w tak znakomitym gronie sprawiła wszystkim wiele radości. Bawiliśmy się pod hasłem „ Z uśmiechem przez życie” i właśnie ten uśmiech gościł na naszych twarzach podczas całej imprezy.
  Tradycyjnie już, organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek, zatem sił do tańca nikomu nie mogło zabraknąć.
  Kolejny już raz cieszyła nas swoim występem znana z pewnością wszystkim zgromadzonym piosenkarka - pani Eleni,. Jej piękne przeboje od lat nucimy, więc i tego dnia artystka porwała zgromadzonych do wspólnego śpiewu.
  Dziękujemy organizatorom za zaproszenie - dzień ten dostarczył nam wiele wspaniałych, przeżyć, miłych wrażeń i spotkań z przyjaznymi nam osobami.
  Dziękujemy za to, że mogliśmy znów być razem, bawić się i wspominać.

Zobacz galerię zdjęć

Małgorzata Antkowiak
  • 17 Stycznia 2020

Inauguracja obchodów 30-lecia Samorządu Gminy Wieleń

  W piątkowe popołudnie 17 stycznia, wraz z S. Przełożoną wzięłyśmy udział w uroczystości rozpoczynającej obchody wspomnianego wyżej jubileuszu. W hali widowiskowo-sportowej, Pani Burmistrz Elżbieta Rybarczyk oraz przedstawiciele Rady Gminy spotkali się z osobami, które w minionym trzydziestoleciu sprawowały u nas władzę oraz z Lokalnymi Liderami.
  Uroczystość uświetnili swoim występem Marysia i Julian - zwycięzcy ubiegłorocznej edycji „Mam Talent” oraz Koncertem Galowym - Katarzyna Zawada. Piękni, młodzi ludzie dostarczyli nam wielu wrażeń i emocji, za co z całego serca dziękujemy.
  Wszystkim zaś, którzy są odpowiedzialni za losy naszych małych, lokalnych społeczeństw życzymy, aby wierny swoim przekonaniom Święty Tomasz Morus, którego Sługa Boży Jan Paweł II ogłosił 31 października 2000 roku patronem rządzących i polityków, był dla nich każdego dnia wzorem do naśladowania.

Zobacz galerię zdjęć

S. Ewa Pollus
  • 6 Stycznia 2020

Trzej Królowie

"Niech Trzej Królowie będą dla nas
  Przewodnikami wiary
  w rozpoczętym właśnie roku."


  6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego - najstarsze obok Wielkanocy święto chrześcijańskie - święto pełne nadziei.
  W naszym Domu na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia, Siostra Ewelina z Justyną, Małgosią i Terenią przebrały się w królewskie szaty i odwiedziły wszystkie oddziały niosąc radość, śpiew kolęd i słodki poczęstunek. Każdego roku Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują tak miłych gości i serdecznie ich w swoich progach witają.
  My wszyscy zaś pragniemy złożyć Jezusowi dary : złoto naszego życia, kadzidło naszych modlitw i mirrę naszego cierpienia oraz prosić u ołtarzy kościołów, gdzie Chrystus rodzi się codziennie, o błogosławieństwo dla naszych rodzin i dla nas samych.

  Szczęść Boże
  S. Ewa Pollus

Zobacz galerię zdjęć

S. Ewa Pollus