• ul. Staszica 2, 64-730 Wieleń
  • tel. +48 67 25 61 033 lub +48 67 25 62 199, +48 517 122 324
ZDPS. RM w Wieleniu


Witamy na stronie ZDPS. RM w Wieleniu.

Zespół Domów Pomocy Społecznej dla dorosłych w Wieleniu, ul. Staszica 2 - nazywany Domem Św. Józefa - położony jest w województwie wielkopolskim, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w Dolinie Noteci. Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Przeznaczony jest dla 354 mieszkańców: kobiet i mężczyzn. Jego mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawne intelektualnie, somatycznie chore oraz osoby dorosłe niepełnosprawne fizycznie - wymagające całodobowej opieki.
POZNAJ NASZ DOM

Infrastruktura

Zespół Domów Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi dysponuje 354 miejscami. Pokoje są w pełni wyposażone w meble, sprzęt RTV, telefony stacjonarne przenośne i telefony komórkowe jak również łazienki. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji świetlicę, pokoje dzienne, aneksy wypoczynkowe, aneksy kuchenne, jadalnie, bibliotekę, gabinet lekarza rodzinnego ...

Zadzwoń 67 25 61 033
ZDPS.RM w Wieleniu
Stowarzyszenie Przyjaciół Św. Zygmunta Felińskiego

Pragniemy uprzejmie Państwa poinformować, że założyliśmy w Wieleniu Stowarzyszenie „Przyjaciół Świętego Zygmunta Felińskiego”. Kierujemy się przesłaniem otwartych serc na potrzeby drugiego człowieka, żyjącego obok, dlatego istotą naszej działalności jest wspieranie zadań statutowych Zespołu Domów Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w naszym mieście.

Dowiedz się więcej

Dom Zakonny

Zapraszamy do odwiedzenia strony Domu Zakonnego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi Prowincja Św. Józefa, Dom Zakonny w Wieleniu.

Nasz Dom

Zespół Domów Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Wieleniu rozpoczął swoją działalność w 1933 r. Przeznaczony jest dla 354 mieszkańców i jest domem dla kobiet i mężczyzn. Jego mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawne fizycznie, somatycznie chore oraz osoby dorosłe niepełnosprawne intelektualnie - wymagające całodobowej opieki. Dom położony jest w Wieleniu n. Notecią, na 12-hektarowym, wydzielonym terenie, na którym znajduje się kompleks 6 budynków o łącznej powierzchni użytkowej 8500 m2. Wokół budynków pięknie zagospodarowany teren zielony pełni funkcję rekreacyjno-spacerową dla mieszkańców Domu.

Na terenie znajduje się park zabytkowy o pow. 2,56 ha z licznymi alejami spacerowymi, fontannami oraz sadzawką. Dom nasz zakłada szeroką współpracę z terenową służbą socjalną, z którą związana jest dana osoba. Sprawy mieszkańców omawiane są podczas spotkań zespołu terapeutycznego, w którego skład wchodzą: dyrektor, pracownik socjalny, psycholog, koordynator ds. opiekuńczo-pielęgnacyjnych, rehabilitant oraz instruktor terapii zajęciowej.

Zespół Domów Pomocy Społecznej dla dorosłych w Wieleniu, ul. Staszica 2 - nazywany Domem Św. Józefa - położony jest w województwie wielkopolskim, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w Dolinie Noteci. Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Przeznaczony jest dla 354 mieszkańców: kobiet i mężczyzn. Jego mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawne intelektualnie, somatycznie chore oraz osoby dorosłe niepełnosprawne fizycznie - wymagające całodobowej opieki.

Dom położony jest na wydzielonym terenie, na którym znajduje się kompleks 6 budynków z pokojami 2 i wieloosobowymi. Do dyspozycji mieszkańców są świetlica, pokoje dzienne, aneksy wypoczynkowe, aneksy kuchenne, jadalnie, biblioteka, gabinet lekarza rodzinnego, sale rehabilitacyjne, sale terapii zajęciowej, tarasy znajdujące się wzdłuż pokoi oraz ogród, w którym mieszkańcy w ramach terapii zajęciowej uprawiać mogą własne grządki. W domu znajduje się również kaplica, a teren otoczony jest dużym zabytkowym parkiem z alejami spacerowymi.

Poznaj naszą Ofertę

PROŚBA O WSPARCIE - PRZEKAŻ 1 %

Jan Paweł II powiedział kiedyś:

„Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.”

Powołując do działalności Stowarzyszenie Przyjaciół Św. Zygmunta Felińskiego, którego wielką troską byli ludzie starsi, pragniemy właśnie zaprosić naszych Seniorów do częstych spotkań, do wzajemnych odwiedzin…
Myśląc o zapobieganiu wykluczenia osób starszych z środowiska, w którym dotąd egzystowali, organizujemy spotkania w naszej świetlicy, ale również zbudowaliśmy „Siłownię pod Chmurką’
Miejsce to jest nie tylko miejscem, w którym można poprawiać swoją kondycję, ale również tak zwyczajnie - spotykać się, rozmawiać, dzielić smutkami, a także radościami.
Nasze stowarzyszenie ściśle współpracuje z Mieszkańcami ZDPS, ale także z klubem seniora „W kwiecie wieku”, którego członkami są wieleńscy seniorzy.
Pragniemy ciągle udoskonalać warunki, w jakich razem możemy przebywać, dlatego ośmielamy się Państwu przedstawić nasz numer KRS, albowiem nasze stowarzyszenie zostało uprawnione do pobierania 1% z rocznego podatku każdego z nas.
Jeżeli będzie taka wola Państwa, prosimy o wzięcie pod uwagę przekazania swojego datku na dofinansowanie naszych inicjatyw na rzecz miejscowych Seniorów.

Stowarzyszenie Przyjaciół Świętego Zygmunta Felińskiego
KRS: 0000487932

WIRTUALNY SPACER

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po terenie naszego Zespołu Domów Pomocy Społecznej, który pozwoli Państwu na bardzo realistyczne poznanie naszych obiektów i terenu.


×

Prezentacja Zespołu Domów

×