• ul. Staszica 2, 64-730 Wieleń
  • tel. +48 67 25 61 033 lub +48 67 25 62 199, +48 517 122 324
ZDPS. RM w Wieleniu


Witamy na stronie ZDPS. RM w Wieleniu.

Zespół Domów Pomocy Społecznej dla dorosłych w Wieleniu, ul. Staszica 2 - nazywany Domem Św. Józefa - położony jest w województwie wielkopolskim, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w Dolinie Noteci. Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Przeznaczony jest dla 354 mieszkańców: kobiet i mężczyzn. Jego mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawne intelektualnie, somatycznie chore oraz osoby dorosłe niepełnosprawne fizycznie - wymagające całodobowej opieki.
POZNAJ NASZ DOM

Infrastruktura

Zespół Domów Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi dysponuje 354 miejscami. Pokoje są w pełni wyposażone w meble, sprzęt RTV, telefony stacjonarne przenośne i telefony komórkowe jak również łazienki. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji świetlicę, pokoje dzienne, aneksy wypoczynkowe, aneksy kuchenne, jadalnie, bibliotekę, gabinet lekarza rodzinnego ...

Zadzwoń 67 25 61 033
ZDPS.RM w Wieleniu
Stowarzyszenie Przyjaciół Św. Zygmunta Felińskiego

Pragniemy uprzejmie Państwa poinformować, że założyliśmy w Wieleniu Stowarzyszenie „Przyjaciół Świętego Zygmunta Felińskiego”. Kierujemy się przesłaniem otwartych serc na potrzeby drugiego człowieka, żyjącego obok, dlatego istotą naszej działalności jest wspieranie zadań statutowych Zespołu Domów Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w naszym mieście.

Dowiedz się więcej

Dom Zakonny

Zapraszamy do odwiedzenia strony Domu Zakonnego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi Prowincja Św. Józefa, Dom Zakonny w Wieleniu.

Nasz Dom

Zespół Domów Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Wieleniu rozpoczął swoją działalność w 1933 r. Przeznaczony jest dla 354 mieszkańców i jest domem dla kobiet i mężczyzn. Jego mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawne fizycznie, somatycznie chore oraz osoby dorosłe niepełnosprawne intelektualnie - wymagające całodobowej opieki. Dom położony jest w Wieleniu n. Notecią, na 12-hektarowym, wydzielonym terenie, na którym znajduje się kompleks 6 budynków o łącznej powierzchni użytkowej 8500 m2. Wokół budynków pięknie zagospodarowany teren zielony pełni funkcję rekreacyjno-spacerową dla mieszkańców Domu.

Na terenie znajduje się park zabytkowy o pow. 2,56 ha z licznymi alejami spacerowymi, fontannami oraz sadzawką. Dom nasz zakłada szeroką współpracę z terenową służbą socjalną, z którą związana jest dana osoba. Sprawy mieszkańców omawiane są podczas spotkań zespołu terapeutycznego, w którego skład wchodzą: dyrektor, pracownik socjalny, psycholog, koordynator ds. opiekuńczo-pielęgnacyjnych, rehabilitant oraz instruktor terapii zajęciowej.

Zespół Domów Pomocy Społecznej dla dorosłych w Wieleniu, ul. Staszica 2 - nazywany Domem Św. Józefa - położony jest w województwie wielkopolskim, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w Dolinie Noteci. Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Przeznaczony jest dla 354 mieszkańców: kobiet i mężczyzn. Jego mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawne intelektualnie, somatycznie chore oraz osoby dorosłe niepełnosprawne fizycznie - wymagające całodobowej opieki.

Dom położony jest na wydzielonym terenie, na którym znajduje się kompleks 6 budynków z pokojami 2 i wieloosobowymi. Do dyspozycji mieszkańców są świetlica, pokoje dzienne, aneksy wypoczynkowe, aneksy kuchenne, jadalnie, biblioteka, gabinet lekarza rodzinnego, sale rehabilitacyjne, sale terapii zajęciowej, tarasy znajdujące się wzdłuż pokoi oraz ogród, w którym mieszkańcy w ramach terapii zajęciowej uprawiać mogą własne grządki. W domu znajduje się również kaplica, a teren otoczony jest dużym zabytkowym parkiem z alejami spacerowymi.

Poznaj naszą Ofertę

„Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy."

Stefan Kardynał Wyszyński

Rok . . .
a od czasu założenia naszego stowarzyszenia wkrótce minie lat sześć. Na naszej drodze spotkaliśmy wiele osób, wiele zdarzeń przeżyliśmy, wiele chwil wspólnie spędzonych. Zgodnie ze statutem staramy się realizować myśli Świętego Zygmunta Felińskiego, ale nie będę wszystkiego wymieniać, ponieważ każdym wydarzeniem, każdą inwestycją dzielimy się z czytelnikami i współpracownikami na bieżąco, udostępniając wszystko na naszej stronie internetowej. Ulubionym miejscem spotkań była dla nas kaplica i siłownia, co też często podkreślaliśmy. Wszyscy wiemy, że budynek kaplicy jest już bardzo stary i wymaga gruntownego remontu. Czas ten właśnie nadszedł dlatego ośmielam się prosić, aby każdy, któremu równie drogie jest to szczególne miejsce, otoczył wszystkie wykonywane tam prace, a także wykonawców, swoją modlitwą. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wspólnie wielbić Boga w odnowionej kaplicy. Pragnę też dziś podziękować za spotkania, za radosne przeżywanie różnych imprez i uroczystości i życzyć . . Życzyć Wam kochani i sobie również, aby każdy rok, każdy dzień nawet, był wart bardzo wiele i aby nasze serca i czyny były zawsze z potrzebującymi i dla potrzebujących.

Szczęść Boże

S. Barbara Borowiak
Prezes

PROŚBA O WSPARCIE - PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Stowarzyszenie „Przyjaciół Świętego Zygmunta Felińskiego” jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP).

Stowarzyszenie Przyjaciół Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego pragnie aktywnie pomagać Zespołowi Domów Pomocy Społecznej w rozwoju bazy rehabilitacyjno-rekreacyjnej przeznaczonej dla jego Mieszkańców. Naszym aktualnym celem jest zgromadzenie środków finansowych na zakup i montaż urządzeń koniecznych do stworzenia w okalającym Zespół Domów Pomocy Społecznej parku z uroczymi roślinami i drzewami stanowiącymi naturalną oprawę dla tego typu obiektu tzw. „siłowni pod chmurką”.

Zachęcamy zatem do dokonywania wpłat z przeznaczeniem na powyższy cel na konto nr 76 1240 3709 1111 0010 5529 4822, zaś wdzięczność Mieszkańców, Dyrekcji Zespołu Domów Pomocy Społecznej oraz Prezesa i członków Stowarzyszenia, niech stanowi dla Państwa – Darczyńców podziękowanie za udział w przysporzeniu radości osobom potrzebującym.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia "Przyjaciół Świętego Zygmunta Felińskiego" znajdziesz tutaj

WIRTUALNY SPACER

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po terenie naszego Zespołu Domów Pomocy Społecznej, który pozwoli Państwu na bardzo realistyczne poznanie naszych obiektów i terenu.


×

Prezentacja Zespołu Domów

×